ترفندهای تلگرام 3

ترفندهای تلگرام 3

در پست های قبلی شما را با قابلیت ها (ترفندهای تلگرام) آشنا کردیم

 در این بخش به قسمت سوم (ترفندهای تلگرام 3) می پردازیم

استفاده از ربات‌ها

علاوه بر ربات هایی که برای تلگرام ساخته می شوند خود تلگرام ربات‌ها را در اختیار کاربران قرار می دهد که درون خطی (Inline bots) نامیده میشوند
برای استفاده کافیست در محل تایپ نوشته  نام ربات موردنظر را بنویسید و سپس عبارتی که برای جستجو باید به آن ارسال شود را ذکر کنید و از بین نتایجی که در آنجا ظاهر می‌شود، یکی را انتخاب کنید تا ارسال شود.

معرفی برخی از ربات ها :

@gif جستجوی تصاویرGIF
@vid – جستجوی ویدیو
@bold – تغییر ساختار متن‌ها و …
ربات‌های زیادی وجود دارند که بستگی به نیاز خود می توانید از آنها استفاده کنید

البته شما می توانید ربات مخصوص به خودتان را بسازید  که می توانید از ربات botfather@ کمک بگیرید 

صرفه‌جویی در مصرف اینترنت

داشتن مخاطب زیاد تلگرام و همچنین عضویت در گروه‌ها و کانال‌های متعدد از مهم‌ترین دلایلی اند که باعث می‌شود اینترنت شما خیلی زود به پایان برسد
دلیل آن هم دریافت اتوماتیک تصاویر، ویدئوها و پیام‌های صوتی در گروه‌ها و کانال‌هاست، در حالی که شاید مایل نباشید خیلی از آنها را مشاهده کنید.
ابتدا وارد Settings شوید. در بخش Automatic media download سه گزینه مشاهده می‌کنید که به تنظیم این مورد در اینترنت گوشی، وایرلس و اینترنت رومینگ مربوط است. کافی است تیک تمام گزینه‌ها را بردارید.
از حالا به بعد تصاویر و ویدئوهای دریافتی به صورت محو دیده می‌شوند و برای تماشا یا گوش دادن به آنها لازم است روی آنها کلیک کنید

با کلیک روی آن روند دریافت فایل شروع می‌شود و سپس می‌توانید تصویر و ویدئو یا پیام صوتی مورد نظر را مشاهده کنید یا گوش دهید.
با همین تنظیم کوچک خواهید دید که هر ماه حجم قابل توجهی از اینترنت مصرفی شما کاهش میابد

حذف حساب کاربری به صورت دستی یا خودکار

هرزمان خواستید کاملا از تلگرام خارج شوید و حساب کاربری خود را پاک کنید 

ابتدا به تنظیمات و بعد حریم شخصی و امنیت (Privacy and Security) بروید و دکمه حذف خودکار اکانت (Account self-destructs) را بزنید

البته مشکل اینجاست که حذف خودکار حساب کاربری سریع اتفاق نمی‌افتد

بلکه باید یکی از گزینه‌های بین 1 تا 6 ماه را انتخاب کنید. اما اگر می‌خواهید بلافاصله حساب تلگرامی خود را حذف نمایید، باید به آدرس زیر بروید و شماره تلفن‌ خود را وارد کنید:

https://my.telegram.org

تصاویر را بدون افت کیفیت ارسال کنید

هنگامی که در تلگرام تصویری ارسال می‌کنید کیفیت تصویر ارسال‌ شده پایین می‌آید و تصویری که گیرنده پیام شما دریافت می‌کند حجم و کیفیت پایین‌ تری دارد.

البته این موضوع مزیت است و باعث می‌شود تصاویر خیلی سریع‌ تر دریافت و قابل مشاهده باشند و حجم اینترنت کمتری نیز مصرف می گردد
اما گاهی قصد دارید تصویری ارسالی بدون تغییر اندازه و تغییر کیفیت باشد برای این منظور کافیست به جای ارسال عکس روی دکمه ارسال فایل (که آیکونی شبیه سنجاق کاغذ دارد) کلیک کنید و سپس عکس موردنظر خود را از این طریق ارسال کنید

سکرت چت 

در چت معمولی وقتی شما پیام را به طرف مقابل میفرستید  آن پیام برای همیشه در گفتگوی شما دو نفر می ‌ماند, ویژگی دیگه ای چت معمولی داره اینه که شما با هر دیوایسی تلگرام را باز کنید، پیامها رو میتوانید مشاهده کنید.

در چت معمولی هم با لپ تاپ می ‌توانید پیام را ببینید و هم با گوشی  اما در سکرت چت به خاطر امنیت چت ها، ویژگی ها کمی متفاوت است.

می‌توانید تنظیمات گفتگوی مخفی تلگرام را به گونه‌ای بهینه‌سازی کنید که پس از گذشت 1 دقیقه به طور خودکار از بین برود. تنظیمات اعمالی برای حالت Self-Destruct به طور همزمان در دستگاه مقصد و مبدا اعمال می‌شوند.

دیگر ویژگی‌ سکرت چت یا گفتگوی مخفی تلگرام مربوط به عدم همگام‌ سازی آن با سایر دستگاه‌های در تعامل با اکانت کاربر است

این موضوع به آن معناست که اگر یک سکرت چت را از طریق گوشی خود ایجاد کنید، این سرکت چت در دسکتاپ تلگرامی که همان اکانت شما در آن فعال است نمایش داده نمی‌شود! بنابراین سکرت چت مخصوص دستگاهی است که در آن لحظه از آن استفاده می‌کنید.

اگر پیام سکرت را با تلگرام لپ تاپتان را فرستاده باشید با تلگرام گوشی قابل مشاهده نیست و این به خاطر امنیت این نوع پیام هاست.

امیدوارم که از بخش ترفندهای تلگرام 3 لذت برده باشید 

تهیه شده توسط تیم برنامه نویسی هایپر دیزاین